Pritaikymo sritys

Paprasčiausias gravitacinis ritininis konvejeris, tinkamas skubaus pristatymo paslaugų ir elektroninės komercijos paskirstymo centrams. 

 

Tobulėjant interneto technologijoms ir mobiliesiems išmaniesiems terminalams, žmonių gyvenimas pasidarė labai patogus. Pavyzdžiui, vis labiau populiarėja ir sparčiai tobulėja apsipirkimas internetu. Per pastaruosius penkerius metus vidutinis elektroninės komercijos augimo tempas viršijo 20 %. Virš 70 % siuntinių ir prekių klientams pristato skubaus pristatymo paslaugų tiekėjai. Todėl pasaulinės elektroninės komercijos ir skubaus pristatymo paslaugų sferose nuolat kuriama ir atnaujinama paskirstymo centrų logistika.

 

Siekdami protingai išnaudoti šiuolaikinių logistikos centrų erdves bei užtikrinti mažą energijos suvartojimą ir ilgą įrangos tarnavimo laiką, inžinieriai sutelkia dėmesį į galimybes panaudoti konvejerių slydimo juostas po prekių rūšiavimo ir paskirstymo. Norima visapusiškai išnaudoti 1.8 m aukščio, 1.7 m ilgio ir 19 laipsnių nuolydžio kampo slydimo juostas laikinam krovinių saugojimui. Taip pat krovinius galima leisti žemyn naudojant gravitaciją vietoj jėgos ir tokiu būdu sumažinti energijos suvartojimą bei išlaidas ir padidinti įrangos tarnavimo laiką. Kadangi skubaus pristatymo paslaugų ir elektroninės komercijos sferose transportuojamų krovinių svoris gali varijuoti nuo 150 g iki 30 kg, o trinties koeficientas didelis, inžinieriams teko atsisakyti tradicinės technologijos, paremtos slydimu mediniu ar plieniniu paviršiumi.

 

Elektra varomos slydimo juostos labai brangiai kainuoja, o siekiant užtikrinti ilgą įrangos tarnavimo laiką tenka keisti kai kurias dylančias dalis. Todėl gravitacinis ritininis konvejeris yra geresnis pasirinkimas, kuris atitinka visus minėtus reikalavimus. Tačiau inžinieriai nebuvo tikri dėl to, kaip tokie maži kroviniai, kaip 150 g sveriantis laiškas, po laikino saugojimo laisvai slys gravitaciniu ritininiu konvejeriu su 19 laipsnių nuolydžio kampu, ir dėl to, kokią sunkių (35 kg) krovinių apkrovą šis konvejeris galės atlaikyti.

 

Siekiant visiškai išnaudoti konvejerių slydimo juostas po prekių rūšiavimo ir paskirstymo buvo pasiūlyti du variantai.

 

Planas A. Tradicinė slydimo juosta su varikliu. Šis planas yra gana saugus ir patikimas, tačiau jo konstrukcija sudėtinga, o kaina didelė. Jis reikalauja reguliarios priežiūros, dylančių dalių keitimo ir didelių eksploatavimo išlaidų.

 

Planas B. Gravitacinė slydimo juosta, kuria kroviniai slysta veikiami gravitacijos. Šio plano konstrukcija paprasta ir nereikalaujanti papildomos priežiūros, o išlaidos mažos.

 

Akivaizdu, kad planas B klientams yra patrauklesnis. Jis taupo priežiūros bei eksploatavimo išlaidas ir yra draugiškas aplinkai. Didžiausias klausimas – ar gravitacinė slydimo juosta tinka tokiems kroviniams, kaip lengvas vokas ar sunki dėžė su 24 alaus buteliais. Labai svarbu parinkti tinkamą slydimo juostos medžiagą. Tokie lengvi kroviniai, kaip vokas, neslys žemyn dėl didelio trinties koeficiento. Inžinieriams teko atsisakyti šio varianto, todėl plieninis gravitacinis ritininis konvejeris  yra vienintelis tinkamas pasirinkimas. 

 

Pirmojo projekto metu pristatytas gravitacinis ritininis konvejeris sėkmingai išlaikė bandymus su lengviausiais (150 g) ir sunkiausiais (35 kg) kroviniais. Lengviausi kroviniai patogiai slysta juo žemyn, patikima atrama ir slydimo juosta taip pat puikiai tinka sunkiausiems kroviniams. Visi klientai liko patenkinti šiais gravitaciniais ritininiais konvejeriais ir jie buvo užsakyti penkiems projektams. Virš 200 000 gravitacinių ritininių konvejerių, vienerius metus naudojamų paskirstymo centruose, veikė sklandžiai ir stabiliai, o tai suteikė dizaineriams didelį pasitikėjimą. Jie patvirtino, kad per artėjančius dvejus metus gravitaciniai ritininiai konvejeriai bus pritaikyti 50 paskirstymo centruose. Bendras naudojamų gravitacinių ritininių konvejerių skaičius viršys 2 mln.

 

„Šis dizainas sutaupo klientams 30 % tiesioginių slydimo juostų išlaidų, — teigia projekto vadovas. — Jis nereikalauja papildomos priežiūros, o integravimo išlaidos sumažėja daugiau nei 50 %. Pasiekėme numatytą tikslą, be to, eksploatuojant įrenginį sunaudojama mažai anglies dioksido, todėl jis saugo aplinką“.

 

Iki 2016 m. pabaigos paskirstymo centruose, kurie naudojami skubaus pristatymo paslaugų ir elektroninės komercijos sferose, buvo įrengta virš 4 mln. lengvų gravitacinių ritininių konvejerių, o tai padeda pramonei sparčiai tobulėti.

 

„Damon Industry“ ritininiai konvejeriai padeda tobulinti kartono pramonę.

 

Nuolat tobulėjant Kinijos kartono pramonei, įgyvendinant griežtą aplinkos apsaugos politiką ir didėjant darbo sąnaudoms, kartono gamyklos skiria vis daugiau dėmesio išmaniai kartono gamybai. Išmani gamybinė įranga tapo ypač svarbi, kadangi ji negadina transportuojamų krovinių ir padidina produktyvumą. Iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi, ritininiai konvejeriai daro tikrus stebuklus išmanioje kartono gamyboje. 

 

Kartono pramonėje ritininiais konvejeriais paprastai transportuojami tokie kroviniai, kaip popierius ir kartonas. „Damon Industry“ gravitaciniai ritininiai konvejeriai yra paprasčiausi ir plačiausiai naudojami konvejeriai, transportuojantys krovinius veikiant gravitacijai ar žmogiškajai jėgai. Šiuos konvejerius galima derinti su tokiais įrenginiais, kaip štampavimo, karpymo, vyniojimo ir surišimo staklės. „Damon Industry“ juostiniai konvejeriai su skriemuliais tinka įvairiai įrangai ir turi stūmimo, įtempimo, krypties keitimo, pritaikymo bei kitas funkcijas. Šiuos konvejerius galima derinti su tokiais įrenginiais, kaip laminavimo, krovimo ir sujungimo staklės.

 

„Damon Industry“ turi 40 skirtingų specifikacijų konvejerių ritinių serijų, pritaikytų įvairioms konvejerių bei krovimo ir sandėliavimo linijų savybėms. Spausdintų produktų transportavimui ir saugojimui naudojami „Damon Industry“ DC24V PULSEROLLER konvejeriai užtikrina stabilų transportavimą ir padidina veikimo efektyvumą, todėl tai skatina išmanios gamybos plėtrą. Jų privalumai palyginti su tradicinėmis technologijomis – mažesni matmenys ir mažesnis energijos suvartojimas, stabilesnis ir efektyvesnis transportavimas.

 

 Novatoriški „Damon Industry“ juostinių konvejerių mikro skriemuliai skatina šiuolaikinės logistikos tobulėjimą

 

Sparčiai tobulėjant šiuolaikinei logistikai visose gyvenimo srityse vis dažniau naudojama automatinė konvejerinė įranga. Ritininiai konvejeriai plačiai naudojami dėl tokių savybių, kaip stabilus transportavimas, lengvas integravimas, patogi priežiūra, mažas energijos suvartojimas ir ilgas tarnavimo laikas.

 

Yra toks posakis: „Viskas turi savo privalumų ir trūkumų“. Nors ritininiai konvejeriai turi daug privalumų, jų naudotojai susiduria su šiomis problemomis:

 1. negalima transportuoti krovinių minkštoje pakuotėje;
 2. negalima transportuoti mažų krovinių;
 3. nėra galimybės kelti ir leisti krovinius dideliu kampu;
 4. neįmanoma išvengti slydimo tarp krovinio ir konvejerio paviršiaus, ypač kai transportuojama dideliu greičiu, dažnai įjungiant ir išjungiant įrenginį.

 

Minėtais atvejais vietoj ritininių konvejerių paprastai naudojami juostiniai. Tačiau ir šie konvejeriai turi trūkumų – jie reikalauja dažnos priežiūros, suvartoja daug energijos, brangiai kainuoja ir jų neįmanoma integruoti į kitą įrangą. Diržiniai konvejeriai paprastai naudojami transportavimui dideliais atstumais. Tobulėjant šiuolaikinei logistikai, o ypač moderniems rūšiavimo centrams, trumpų atstumų diržinius konvejerius reikia dažnai įjungti ir išjungti, kad jie transportuotų krovinius efektyviai ir greitai. Ar turime geresnių sprendimų?

 

20 metų „Damon Industry“ atliko tyrimus ir bandymus, ypatingą dėmesį skirdama ritininiams konvejeriams. Technologijų taikymo komanda pasiūlė drąsią idėją, atsiribojo nuo įprastų ritininių konvejerių trūkumų ir sukūrė novatorišką sprendimą – specialiu diržu padengtą konvejerį – juostinį konvejerį su mikro skriemuliu.

 

Ši naujovė išsprendė ritininio konvejerio transportavimo problemą ir kitus taikymo apribojimus; palyginti su įprastu juostiniu konvejeriu, toks konvejeris turi ir kitų privalumų:

 1. juosta įtempiama iš anksto be įtempimo mechanizmo. Tai paprasta, papildomos priežiūros nereikalaujanti konstrukcija;
 2. išvengiama juostos nuokrypio nekuriant ir nekonfigūruojant specialaus mechanizmo;
 3. konvejerį labai patogu integruoti į kitą įrangą;
 4. greitas,dažnas įjungimas ir išjungimas, ypač aktualus moderniuose rūšiavimo centruose.

 

Novatoriški „Damon Industry“ sprendimai buvo plačiai naudojami „Jingdong“ logistikos centre, „Vipshop“ rūšiavimo centre, „Ymatou“ paskirstymo centre bei „Kewpie“ majonezo bandymų centre ir sulaukė gerų klientų atsiliepimų. „Damon Industry“ noriai tapo ne tik ritininių konvejerių, bet ir kitų sprendimų tiekėju, siekiančiu, kad klientų naudojama įranga skatintų šiuolaikinės logistikos tobulėjimą.

 

 „Damon Industry“ juostinių konvejerių skriemuliai padeda tobulinti drabužių pramonės logistiką

 

Remiantis statistika, Kinija šiuo metu yra didžiausia drabužių gamintoja ir vartotoja pasaulyje, kurios metinė produkcija viršija 40 mlrd. drabužių vienetų. Akivaizdu, kad drabužių pramonės logistikai keliami vis didesni reikalavimai. Stiprėjanti pramonės konkurencija ir homogenizacija skatina optimizuoti ir tobulinti logistikos įrangą.

 

Drabužių pramonėje prekės paprastai rūšiuojamos vienetais, skirstomos ir pakuojamos į minkštas pakuotes. Šiai pramonei paprastai tinka juostiniai konvejeriai. Labai svarbu, kad jie stabiliai ir patikimai veiktų pristatymo procese. Vis dėlto rinkoje siūlomų juostinių konvejerių kokybė ir našumas skiriasi. Ritinių, cilindrų, plokščių, sandarumo trūkumai sukelia įrenginių prastovas.

 

Norint pagerinti varomąją jėgą, reikia keisti varomuosius įtaisus, nes dėl vientisos konstrukcijos prastovų laikas pailgėja. Dėl ritinių medžiagų kokybės ir apdorojimo tikslumo susidaro tarpiniai juostos nuokrypiai ir nepakankamas įtempimas, todėl įranga reikalauja papildomos priežiūros. Dėl nesuderintų ritinių genda ašys ir kyla papildomas triukšmas. Šių problemų neįmanoma pašalinti nepaveikiant įprasto įrangos naudojimo ir netrukdant darbužių pramonės logistikai, kuri reikalauja naujos rinkos tendencijos, o tai lemia rimtus finansinius nuostolius. Reaguodama į šias problemas ir siekdama jas išspręsti, „Damon Industry“  trejus metus dirbo tam, kad galėtų sukurti naujus juostinių konvejerių sprendimus ir standartus.

 

Ritinys yra juostinio konvejerio širdis. Vokietijos pramonėje naudojamas BP-D serijos besisukantis velenas yra pagrindinis juostinio konvejerio varomasis elementas, pasižymintis šiomis savybėmis:

 1. Išvengiama nekokybiško suvirinimo – įprastą suvirinimo procesą pakeičia tiesioginis įrangos suvirinimas (patento Nr. ZL201520947264.8). Įranga automatiškai kontroliuoja suvirinimo procesą, kad galima būtų visiškai integruoti suklių nosių, plokščių ir cilindrų kontaktinių paviršių medžiagas. Kontaktinio paviršiaus suvirinimo stiprumas gerokai viršija pagrindo metalo stiprumą, todėl nebelieka nekokybiško suvirinimo rizikos.
 2. Mažiau dyla suklių nosys – profesionalus grūdinimo ir atleidimo procesas padidina suklių nosių paviršių kietumą, todėl sustiprėja jų atsparumas dilimui esant didelei apkrovai, įtempimui ar sukimosi greičiui.
 3. Visiškai nauja konstrukcija – naudojamos naujos lengvos medžiagos ir labai sumažintas ritinio veleno svoris. Konstrukcija yra paprasta, o galingumas – patikimas, todėl išvengiama velenų gedimų ir sumažinama varomojo įtaiso apkrova, o naudoti juostinį konvejerį tampa lengviau ir patogiau.

 

„Damon Industry“ taip pat tiekia BP-R serijos ritinius su fiksuotais velenais, kurie paprastai naudojami siekiant padidinti varomojo ritinio sukimosi kampą, priveržti juostą, sureguliuoti nuokrypį ir pan. bei transportuojant kietesnes medžiagas; jie yra išskirtinio dizaino (gali būti būgno tipo); abiejuose galuose gręžiamos skylės siekiant užtikrinti tinkamą išdėstymą iš vidaus bei apdorojimo tikslumą ir išvengti ritinio judėjimo aukštyn ir žemyn; įmontuoti sunkūs ir tikslūs rutuliniai guoliai bei įvairūs optimizavimo būdai pagerina ritinio veikimo sklandumą ir apkrovą. Be to, naudojant mūsų ritinius su visomis specifikacijomis galima padaryti konvejerio konstrukciją paprastesnę, sumažinti trintį, išvengti statinės elektros (pasirinktinai), sumažinti keliamą triukšmą ir pašalinti papildomus garsus. Šie juostinių konvejerių optimizavimo ir tobulinimo būdai padeda užtikrinti stabilų įrangos veikimą.

 

Šiuo metu „Damon Industry“ juostiniai konvejeriai plačiai naudojami įvairiuose „La Chapelle“, „Peacebird“, „Nike“, „ANTA“ ir kitų drabužių gamintojų projektuose. Kaip „Damon Industry“ atstovai, esame pasiruošę pritaikyti kitų pramonės sričių patirtį drabužių pramonei, kad galėtume garantuoti logistikos įrangos tiekimą. „Damon Industry“ tiekia ne tik stabilią ir novatorišką aukštos kokybės ritininę įrangą, bet ir individualius sprendimus bei paslaugas, kurios tinka įvairių pramonės sričių logistikos įrangai ir padeda naudotojams pagerinti veikimo efektyvumą bei sumažinti bendras išlaidas. Visa tai remia pažangią pasaulinių įmonių gamybą ir skatina klientų konkurencingumą. 

 

Šaltinis: http://eu.damonroller.com/Cms/ApplianceExample?roleId=20170907e70f7223

 

 

EnglishLithuania